B2N – Shum larg Lyrics in Albanian

Kalojn minutat,sekondat
Pa ty jam si liber,pa shkronja
Une u largova,nga halli
Se ke iden sa mka marr malli
 
Qellimet e mija,qellimet e tuaja po duken
Menimet e mija,menimet e tuaja perputhen
Prap,vazhdoj e luteeem
Heej,ne do ta gjejm rrugen
 
Do kem nje arsye,ne qoft se bohem xheloz
Nuk du me t’pa me tjeter,se bohem nervoz
Syt e mi do te shohin ty,asnje tjeter
Ti nuk je si te tjerat,ti je kryeveper
 
Zemer jemi shum larg
U sa me mungon
Por prap do jemi bashke
 
E imagjinoj jeten me ty
Dhe thelle te zgjohem ne krahat e tu
Smund ta imagjinoj jeten pa ty
Se ti ajo,qe une e duuu
 
Kam nevoj per ty
Ne kte nat te ftohet
Dhe pse se nuk te kam pran
jam me fat qe te kam njoft
 
Ti je arsyea e jetes sime
Ti je mengjesi qe me zgjon
Ti je pjese e endrres sime
Jo kjo bote nuk na mjaftoooon
 
Shum larg…O Zemer jemi shum larg
U sa me mungon
Por prap do jemi bashke
 

Leave a Comment